Jaki materac wybrać

Materac jest jednym z najważniejszych elementów całej powierzchni przeznaczonej do snu. On odpowiada za jej jakość i wygodę. On ma za zadanie poradzić sobie z podtrzymaniem i ustabilizowaniem ciała użytkownika oraz ułożeniem go w zdrowej i naturalnej pozycji.

Materaców jest na rynku naprawdę wiele, ale śmiało można przyznać, że tak naprawdę rywalizacja toczy się między dwoma ich odmianami – sprężynowcami oraz piankowcami. Te dwa modele niezmiennie od lat cieszą się najwyższą popularnością i zainteresowaniem wśród klientów. A czym właściwie się od siebie różnią i czy można ustalić, który z nich byłby lepszy? Jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy? Na jaki produkt najlepiej się zdecydować, aby zagwarantować sobie przyjemny, wygodny i przede wszystkim zdrowy sen?

Zacznijmy od materaców piankowych. Wykonuje się je z różnych odmian pianek, dzięki czemu mogą przyjmować odmienne właściwości. Oferują wiele poziomów elastyczności i grubości. Zawsze są jednak odporne na odkształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne, ponieważ pianka wręcz współpracuje z ciałem człowieka i zaczyna delikatnie się uginać dopiero pod jego ciężarem. To od rodzaju takiego materiału zależeć będzie sam komfort użytkowania.

Jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy

Piankowe wypełnienie, niezależnie od swojej grubości czy elastyczności, każdorazowo gwarantuje jednak ciału pewne podtrzymanie i stabilizacje, a przy tym równomiernie rozkłada jego ciężar na swojej powierzchni, dzięki czemu żadna jego część nie zaczyna się zapadać. Pianka jest też na tyle sprytnym materiałem, że potrafi sama dopasować się do konkretnej sylwetki. Wyczuwa jej newralgiczne punkty i to na ich podtrzymaniu skupia się najmocniej. W przypadku piankowych materaców ważne może okazać się również to, że bardzo często okrywa się je lub wzmacnia dodatkową warstwą lateksu, która z kolei zapewnia im wyższą higieniczność.

Czy materace piankowe mają jeszcze jakieś dobre cechy?

Oczywiście tak, bo można by było wymieniać je bez końca. Na pewno nie można im zarzucić kiepskiej trwałości. Zwłaszcza te wykonywane ze specjalistycznej pianki poliuretanowej potrafią wykazać się tak fantastycznymi parametrami technicznymi, że nawet gdyby obciążyć je nadmiernym ciężarem, najprawdopodobniej nic złego by się z nimi nie stało. Mogą być regularnie i intensywnie eksploatowane. Świetnie sprawdzają się u osób o wyższej wadze, które często nie czują się zbyt komfortowo i bezpiecznie na materacach wypełnionych tradycyjnymi sprężynami. Specjalistyczny piankowy wkład gwarantuje też powierzchni doskonałą przewiewność, gdyż w pewnym sensie sam się wentyluje. Materac oddycha, a wilgoć nie zbiera się na jego materiale. Człowiek przez całą noc czuje się więc w pełni komfortowo i to nawet podczas najbardziej słonecznych czy upalnych dni.

materac piankowy

Jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy – po zapoznaniu się z głównymi właściwościami materaców piankowych, zapewne większość osób uznałaby, że znalazła już dla siebie produkt idealny. Warto jednak mimo wszystko odkryć, co oferuje konkurencja. Materacom sprężynowym też bowiem niewiele można zarzucić, bo w końcu jakoś tak się stało, że choć po raz pierwszy zaprezentowano je na rynku wiele lat temu, one wciąż świetnie się mają i nie zapowiada się na to, aby firmy miały przestać je produkować. Sprężynowe wypełnienie zapewnia zupełnie inne wrażenia w trakcie wypoczynku.

Unosi ciało niczym lekka chmurka, pozwalają poczuć się tak, jak gdyby bujało się w obłokach. Współczesne materace sprężynowe w niczym nie przypominają zresztą tych, które tworzono lata temu. W ich wnętrzu występują specjalne małe kieszonki, z których każda zawiera pojedynczą sprężynę. Sprężynki pracują więc niezależnie od siebie, dzięki czemu uginają się dopiero wtedy, gdy ciało zacznie na nie naciskać. Materace sprężynowe stały się więc równie trwałe i odporne na odkształcenia jak te piankowe. Który produkt można zatem uznać za lepszy? Każdy powinien sam znaleźć odpowiedź na to pytanie. Na pewno dobrym pomysłem będzie sprawdzenie różnych modeli materaców i przyjrzenie się im z bliska.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOznaki ciąży
Następny artykułZalety turbanów i chust

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here