Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu całej rodziny. To z całą pewnością radosna okazja do świętowania w gronie najbliższych, ale by nie popełnić faux pas, warto ze sporym wyprzedzeniem zastanowić się nad odpowiednią stylizacją i nie chodzi nam wcale o przewidywania warunków pogodowych. Co założyć na komunię do chrześnicy, aby godnie reprezentować swoją ważną rolę? Podpowiadamy poniżej.
Stylizacja elegancka, ale stonowana
Uroczystości komunijne odbywają się w maju. Wiosna to raczej słoneczna i kolorowa pora roku. Warto wybierać eleganckie sukienki na komunię. Świetnie sprawdzą się te o długości midi lub maxi, raczej lepiej zrezygnować z sukienek mini, które zbytnio odkrywają nogi.
Dobrze jest postawić na jasne, niejaskrawe, nierzucające się nazbyt w oczy kolory. Pięknie wyglądają pastele, beże, błękity, seledyny, pudrowe róże. W szafie niech zostaną kreacje czerwone, złote, krzykliwe, w kolorach neonowych i oczywiście o barwie czarnej – komunia jest radosną uroczystością, a czerń jest raczej przygnębiająca, zarezerwowana na pogrzeby i smutne wydarzenia.
Klasa ponad wszystko
Kreacja na komunię nie powinna odkrywać kolan ani ramion, nie powinna być zbyt obcisła – takie lepiej zostawić na imprezę w klubie, aniżeli wizytę w kościele. Stylizacja na komunię nie może być wyzywająca, nie może skupiać zbytniej uwagi, bo przecież to dzieci, które przystępują do przyjęcia komunii, są tego dnia najważniejsze.
Dobrze sprawdzają się klasyczne stylizacje, na przykład eleganckie sukienki na komunię o kroju ołówkowym, a jeśli wolisz spodnie, wybierz damski garnitur.
Raczej nie zaleca się mnogości dodatków ozdobnych, wystarczy delikatny naszyjnik a na ręku zegarek.
Dodatki stylizacyjne
Cały outfit na komunię to nie tylko dobrze dobrana sukienka. Nie należy zapomnieć o odpowiednich butach, raczej na niezbyt wysokiej szpilce, lepiej sprawdzi się szeroki obcas. Przyda się również mała torebka typu listonoszka albo kopertówka.
Istotna jest również fryzura na komunię. Pięknie prezentują się koki, kuce, fryzury z warkoczem albo włosy rozpuszczone – proste lub z delikatnym skrętem. Na włosy można założyć opaskę albo apaszkę, ale lepiej zrezygnować z dekoracji brokatowych i nazbyt świecących się.
Dokładnie taka sama zasada dotyczy makijażu. Make-up powinien być delikatny, niewyzywający. Oczywiście, warto dobrać go zgodnie z typem urody czy trendami mody, natomiast na komunię dobrze jest zdecydować się na lekkie rozświetlenie twarzy, aniżeli mocne akcenty kolorowe.
Stylizacja na komunię, tym bardziej w charakterze chrzestnej musi być reprezentacyjna, zawsze elegancka i z klasą. Kościół to nie miejsce na zbyt odważne stroje, w znacznie lepszym tonie będzie zachowawczość. Rzecz jasna, poszczególne elementy garderoby zawsze można dobierać zgodnie z własnym gustem czy typem sylwetki, tuszując mankamenty i uwydatniając walory. Kreacja na komunię może być też zgodna z aktualnymi trendami mody, ale zawsze musi być dobrana odpowiednio do tej jakże podniosłej okazji.