na basenie

Gainery w ostatnim czasie stały się bardzo popularne wśród trenujących osób. Jednak wielu początkujących licząc na lepsze efekty treningowe sięga po ten produkt i niestety zyskują sporo tkanki tłuszczowej. Gainery to mieszanka, która zawiera białko, węglowodany i tłuszcze. Często ma także kreatynę.

Również jest ona przydatna w okresie budowania masy mięśniowej. Suplement ten jest przeznaczony dla osób z szybką przemianą materii, które nie mogą przybrać masy mięśniowej. Dodatkowo mogą go stosować osoby ciężko trenujące. Wtedy przyniesie oczekiwane rezultaty. Gainer pomoże nam dostarczyć do organizmu odpowiednią dawkę energii, potrzebną do budowania masy mięśniowej.

Osoby początkujące często krytykują gainery, ponieważ po ich stosowaniu zyskały bardzo dużo tłuszczu. Zwykle dotyczy to ludzi, którzy mają ponad 20 procent kanki tłuszczowej. Na początku powinniśmy zredukować poziom tkanki tłuszczowej do około 10-13 procent. To pozwoli nam na budowanie dużych mięśni bez gromadzenia tłuszczu. Wtedy możemy włączyć gainery do naszej diety.

jaki gainer

Jednak nie zastąpią one prawidłowego żywienia. Są tylko dodatkiem, który może zastąpić jeden z posiłków w ciągu dnia. Gainer jest pomocny w dążeniu do wymarzonej sylwetki, i warto go stosować, ale dopiero po zredukowaniu wagi. Jest to bardzo pomocne dla ektomorfików, którzy mają szybką przemianę materii. Żeby zbudować mięśnie, takie osoby muszą dostarczyć do organizmu dużą ilość kalorii, a gainery mogą w tym pomóc.

Wiele osób zastanawia się jaki gainer wybrać

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów. Możemy znaleźć takie, które składają się z białka i węglowodanów, ale są też takie z dodatkiem tłuszczu. Dodatkowo zwróćmy uwagę czy gainer zawiera kreatynę. Jeśli zawiera, to nie musimy odkupywać jej osobno, co pozwoli nam oszczędzić pieniądze. Przy zakupie zwróćmy uwagę na to jaki tłuszcz znajduje się w składzie. Tłuszczy MCT i CLA powinno być najwięcej. Z kolei tłuszcze trans i nasycone powinny być w jak najmniejszej ilości, gdyż są szkodliwe dla organizmu. Suplement ten najlepiej jest przyjmować w ciągu godziny po treningu, dlatego warto wybrać gainer zawierający dużą ilość węglowodanów i białka z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Ten ostatni makroskładnik zmniejsza wydzielanie hormonu wzrostu, który jest potrzebny do rozbudowy tkanki mięśniowej.

Gainery to oszczędność czasu i pieniędzy, które poświęcilibyśmy na przygotowanie pełnowartościowego posiłku zawierającego składniki potrzebne do wzrostu mięśni. Jest to duże ułatwienie, szczególnie dla pracujących osób. Dzięki temu po powrocie z siłowni w krótkim czasie przygotujemy koktajl i będziemy mieć czas na odpoczynek. W stosowaniu gainerów ważna jest jego odpowiednia dawka. Najpierw musimy obliczyć nasze zapotrzebowanie energetyczne. W tym celu możemy skorzystać z gotowego kalkulatora dostępnego w internecie.

ćiczenia

Wystarczy podać takie dane jak wzrost, waga, wiek, cel treningowy i określić aktywność jaką wykonujemy w ciągu dnia. W tym wypadku naszym celem będzie budowa masy mięśniowej. Otrzymany wynik to ilość kalorii, którą musimy zjeść, żeby osiągnąć cel treningowy. Podzielmy sobie to na poszczególne posiłki. Dzięki temu posiłek po treningu zamienimy na gainer. Ilość suplementu zależy od tego, ile kalorii przeznaczyliśmy na ten posiłek. Pozwoli nam to na dostarczenie odpowiedniej ilości energii w łatwy sposób. Dzięki policzeniu wszystkiego możemy mieć pewność, że rozbudujemy masę mięśniową, a przy tym nie przybierzemy dużej ilość tłuszczu.

Na rynku mamy dostępnych wiele gainerów. Są one w formie proszku, z którego przyrządzimy nasz koktajl energetyczny. Możemy to zrobić przy użyciu wody lub mleka. W sklepach znajdziemy wiele najróżniejszych smaków. Jeśli często stosujemy gainery, to warto mieć pod ręką kilka różnych wariantów smakowych. Dzięki temu nie znudzą nam się i będziemy je mogli spożywać przez dług czas. Ceny gainerów są bardzo różne. Zależą między innymi od firmy i miejsca zakupu. W internecie możemy kupić produkty taniej niż w sklepach stacjonarnych. Za kilkukilogramowe opakowanie zapłacimy mniej niż 100 złotych. Wybierając produktu z wyższej półki zapłacimy nieco więcej. Możemy także kupić wegańską wersję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here