jakie kwiaty dla dziewczyny

Kobiety zdecydowanie lubią kwiaty i choć niewiele ma odwagę to przyznać, to uwielbiają dostawać je od swoich mężczyzn, także bez okazji. Jeśli idziesz na pierwszą randkę z dziewczyną, która Ci się podoba to zaskocz ja kwiatkiem – będzie mile zaskoczona. Co więcej, w długoletnim związku również nie można zapomnieć o kwiatku od czasu do czasu, który pokaże naszej kobiecie, że dalej o niej pamiętamy i ją kochamy. Takie drobne gesty w postaci chociażby kwiatka wiele znaczą.

Jakie kwiaty dla dziewczyny?

Na świecie istnieje wiele gatunków kwiatów, także każdy facet planujący zakup kwiatów staje przy trudnej decyzji. Pomóc może poniższy artykuł lub pani kwiaciarka, która z pewnością chętnie doradzi i pomoże skomponować piękny bukiet.

Najbardziej popularnym wyborem są róże. Róże są lubiane przez niemal wszystkie kobiety. Są to kwiaty bardzo romantyczne, przeznaczone dla kobiet szczególnie bliskim naszemu sercu. Róże z pewnością dostaniemy w każdej kwiaciarni. Różnią się rozmiarem i kolorem, a co za tym idzie – również ceną. Na pierwszą randkę lepszy będzie pojedynczy samotny kwiatek, niż wielki bukiet róż, ponieważ może on przytłoczyć kobietę. Dodatkowo, na spacerze może być niewygodnie nosić bukiet – warto o tym pomyśleć. Świetnym pomysłem na urodziny lub walentynki jest bukiet róż.

dziewczynka z kwiatami

Goździki to jeszcze nie tak popularny wybór wśród mężczyzn. Co prawda w PRL-u dawało się kobietom kwiatki na dzień kobiet, ale w dzisiejszych czasach kobiety na nowo doceniają ten gatunek. Goździki wydają się bardzo delikatne i dziewczęce. Występują w wielu kolorach, więc można je dobrać według upodobań kobiety. Goździki są tańszą alternatywą róż, dzięki czemu za mniejszą kwotę można zbudować większy bukiet. Do tego są bardzo wytrzymałe i potrafią przetrwać w wazonie wiele dni.

Bardzo uniwersalnym wyborem jest tulipan. Jest to kwiatek bardzo świeży, kojarzący się z wiosną i ciepłą pogodą. Na tulipany często pada wybór wśród uczniów szkół, którzy wręczają kwiaty na dzień kobiet swoim koleżankom. Tulipany pięknie prezentują się w wazonie, wnoszą powiew świeżości do każdego pomieszczenia. Tulipany są bardzo trwałe i niedrogie, co jest niekwestionowaną zaletą.

Ciekawym i bardzo oryginalnym wyborem są słoneczniki, które uwielbia wiele kobiet. Jest to pomysł niecodzienny i zaskakujący, dzięki czemu spowodują uśmiech na twarzy wybranki. Można dać zarówno jednego słonecznika jak i dwa, trzy, ponieważ wyglądają pięknie w pojedynkę jak i w parze. Słoneczniki to kojarzące się z latem piękne kwiaty, które doświetlają każde pomieszczenie.

Co ciekawe, ulubionym kwiatkiem wielu kobiet są konwalie. Niestety, ogranicza nas ten wybór czas, ponieważ konwalie kwitną w maju. Konwalii leśnych nie można zrywać, należy o tym pamiętać. Te małe, białe dzwonki pięknie pachną i są bardzo urocze. Zapach konwalii unosi się w całym mieszkaniu. Co więcej, to również są kwiaty bardzo wytrzymałe.

kwiaty dla dziewczyny

Przy kupowaniu kwiatków warto wziąć pod uwagę symbolikę kwiatów. Czerwone kwiaty to symbol miłości, natomiast żółte to niekwestionowany symbol przyjaźni.
Należy wziąć pod uwagę czas kiedy wręczamy kwiaty. Warto dać je kobiecie przed wyjściem na romantyczny spacer, aby miała możliwość włożenia ich do wazonu. Być może twoja wybranka ma alergię na kwiaty lub pyłki niektórych roślin – warto się wcześniej upewnić. Dodatkowo, niektóre zwierzęta gryzą kwiatki, a potem mają problemy żołądkowe, więc niektóre kobiety mogą nie chcieć dostać kwiatów.

A co jeśli nie kwiaty?

Niektóre kobiety lubią dostawać bukiety, ale bardziej wymyślne. Można na przykład dać bukiet z lizaków lub cukierków, które dostępne są w sklepach. Bardzo ciekawym i fajnym pomysłem jest samodzielnie zerwanie kwiatów z łąki i wręczenie jej kwiatów.

Pamiętajcie Panowie o swoich kobietach. Warto co jakiś czas przypomnieć jej małym gestem, jak wiele dla Ciebie znaczy. Nie musi być to wielki czy drogi upominek, a raczej drobny gest. Kobiety uwielbiają takie zachowania. Kwiaty dla kobiety są świetne na prezent, przeprosiny, czy także bez okazji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki odkurzacz przemysłowy
Następny artykułJaki gainer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here