Udana majówka

Majowy weekend to wyczekiwany czas na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Często towarzyszy temu grilowanie na działce, ale przede wszystkim to czas na zmianę otoczenia i odpoczynek na wyjeździe.

Ale gdzie na wakacje w maju wybrać się, żeby spędzić ten czas radośnie i przyjemnie?

Możliwości jest wiele- zaczynając od lokalnych ofert domków nad jeziorem, przez wyjazd w dalsze zakątki Polski lub nawet świata. Góry, Mazury czy wybrzeże to już standardowe miejsca do relaksu dla całych rodzin z dziećmi.

Warto zaplanować taki urlop odpowiednio wcześniej, żeby móc spokojnie skorzystać z przewidzianych wakacji w komfortowej atmosferze i bez stresu. Nadmorskie hotele kuszą wspaniałym widokiem i wyposażeniem w apartamentach a wykwintne jedzenie jest koniecznym dodatkiem do udanego urlopu.

Zazwyczaj w maju jest już tak przyjemna pogoda, że możliwe są nawet kąpiele nie tylko słoneczne lub uprawianie sportów wodnych. Jeśli jednak chcesz mieć całkowita pewność idealnej pogody, to należy wybrać ofertę z biura podróży do kraju, który da Ci taką gwarancję.

Gdzie na wakacje w maju wyjechać do innego kraju?

Egipt, Cypr, Turcja, Izrael, Wyspy Kanaryjskie, Maroko- to tylko niektóre kierunki o których warto pomyśleć.

Egipt w maju ma bardzo przystępne warunki pogodowe, ponieważ jest ostatnim miesiącem przed wakacjami. Temperatura w tym czasie to 30 stopni Celsjusza i więcej. Dni są dłuższe niż w miesiącu poprzedzającym a woda cieplejsza i zachęcająca do kąpieli.

Na Cyprze również warunki pogodowe idealnie nadają się do plażowania w maju. Jeśli uda się znaleźć hotel położony w zatoce, to gwarancja kąpieli w ciepłej wodzie „murowana”. Brak deszczu w porze majowej jest również świetnym sposobem na zwiedzanie wyspy.

Lot do Turcji nie jest długi( 2,5 do 3 godzin), więc można wybrać i taką opcję. Ceny produktów i usług są jak najbardziej na polską kieszeń. Niektóre hotele mają podgrzewane baseny, ponieważ woda w morzu będzie raczej zimna, ale za to można sporo pozwiedzać.

Modny kierunek, nie tylko do leżakowania, ale i zwiedzania to Izrael. Jest to niezwykły kraj, bogaty w niesamowite zabytki. Temperatury w maju przekraczają 30 stopni, a i woda będzie już nagrzana i zachęcała do pływania.

A popularne Kanary czy Maroko czy te miejsca kuszą swoim urokiem i klimatem? Oczywiście, że tak!

Zawsze to wyższe temperatury niż w Polsce, przejrzysta woda w zasięgu ręki, a w Maroko również dostępny pakiet all inclusive- nie zawsze osiągalny w Turcji czy Egipcie. Zwiedzanie nowych miejsc i zabytków, wygrzewanie ciała na pięknej plaży oraz zakup pamiątek, które przypomną już w domu, pięknie spędzone chwile.

Widoki, jakie można podziwiać w tych wszystkich krajach, są zachwycające i oprócz podróży, zakupów czy poznawania nowych smaków, warto utrwalić ten czas, nie tylko w drobnych suwenirach, ale przede wszystkim na zdjęciach. Takie zdjęcia mogą być idealną terapią w jesienne deszczowe czy mroźne zimowe dni bez słońca, kiedy to pojawiają się początki okresowej depresji.
Oglądając je, zaplanuj już kolejny wyjazd na najbliższą majówkę i ciesz się ponownie cudownym relaksem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here